Rozhovory – Paps 'n' Skar

Davide Scarpulla ‘Skar‘ byl tak laskavý a exkluzivně zodpověděl několik otázek pro Danceria Magazíne o životě, plánech a dalších věcech, týkajících se projektu Paps’n’Skar.

- Můžeš říct našim čtenářům, jak a kdy skupina vznikla, jak jste se potkali a jak se zrodil projekt Paps N Skar?

Skar
Především chci říct, že hlavně je mezi námi silné přátelství, potkali jsme se na začátku devadesátých let v Radio Montecarlo a vášeň pro hudbu nás dovedla ke spolupráci a v roce 1996 vznikl projekt Paps’n’Skar.

- Pracovali jste i na jiných projektech s jinými umělci, kromě Paps N Skar?

Skar
Ano, stáli jsme u zrodu jiných projektů během těch let, od Sally Can Dance „You Spin Me Round“, přes D.E.A.R. „Talk To Me“, až k nejnovějšímu Club „Deep Inside Of Me“, Aria Square „Darling“ a jiným, méně známým.

- Kdy vydáte nový singl?

Skar
Vlastně teď pracujeme na různých písních a až budou hotové, tak ta, která nás přesvědčí víc, se stane novinkou od Paps’n’Skar.

- Jaká hudba vás ovlivňuje?

Skar
Posloucháme od každého něco, od chillout, přes klasiku, až k rocku. Říkáme, že ta, která nás ovlivnila nejvíce, je hudba osmdesátých let, ne kvůli zvuku, ale kvůli melodiím.

- Plánovali jste, že vydáte album všech svých hitů?

Skar
Ano, ten nápad tu je, ale s krizí, kterou teď hudba prochází, čekáme, že nahrávací společnost (i ta větší) bude doopravdy věřit tomu projektu a použije všechny zdroje, aby propagovala to album. To je jediný způsob, jak zůstat nahoře, jinak už nebude místo na improvizace.

- Jaké vybavení a software používáte při skládání?

Skar
Hlavně pracujeme na tvoření melodií a psaní textů, nicméně používáme běžný počítač a Cubase…

- Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Skar
Projekty? Budoucnost? Právě teď není možné na tu otázku odpovědět, ale kdybychom měli najít odpověď… mmmm … tak… PŘEŽÍT!

- Vzpomenete si na nějakou veselou příhodu, kterou jste zažili na představení nebo s fanoušky?

Skar
Je jich hodně… vzpomínáme s velkým potěšením, protože nás to opravdu udivuje, když někdo ujede 200 až 300 km, aby byl na naší show…

- Jaký je váš názor na dnešní situaci na taneční scéně?

Skar
Existuje ještě vůbec dance? … Z mého pohledu je tady jen jeden velký zmatek…

- Jakou byste dali radu těm mladým tvůrcům, kteří začínají v hudebním průmyslu?

Skar
Osobně jim radím, ať se nechají inspirovat tvůrci a zvuky, které jsou pevné, ale potom aby mysleli svou hlavou a dělali jen to, co je bude uspokojovat… jedině tak se rodí hity

Skar
Ahoj a nashledanou

Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény