Italian Deejays - Eurofolk

Ciao a tutti, máme třiadvacátého prosince, to znamená, že Ježíšek už ťuká na dvířka. A abych vás i já nějakým způsobem obdaroval, možná i na Štědrý den navnadil, připravil jsem si další ze svých recenzí. Tentokrát bych rád rozebral italský projekt Italian Deejays.
Je mi to už poměrně trapné, ale stejně jako u předchozích Flyers musím potupně přiznat, že si nic z předchozí tvorby Italian Deejays nevybavuji. Přestože jsem se snažil získat patřičné informace, ať už z internetu či dotazy na své kolegy – výsledkem je „velká nula“. Z toho usuzuji, že se jedná o projekt zbrusu nový! Co ovšem můžu říct s určitostí: Italian Deejays – Eurofolk rozhodně nechybí na nové kompilaci Jump 2 The Dancefloor; vydané, tentokrát velice známým italským projektem, Promiselandem.
Samotný song je laděn do poměrně svěžího tempa a stylově se velice podobná tvorbě „partičky z M2o“, do které patří zmíněný Promiseland a na taneční scéně neméně zářící hvězda Provenzano DJ. Jedna se tedy dle mého o typicky italskou záležitost, která rozhodně není pro kardiaky :). Úvod je založen na jediném „samplu“, se kterým si autoři doslova pohrávají. Zmíněný „sampl“ je doprovázen kvalitně zpracovanou a nepravidelnou basovou sérií. Samotná nepravidelnost zaručuje, pozornost posluchače. Je to velice dobrý fígl, který se bohužel zatím moc nerozšířil. Jediný příklad, který mě napadá je song Let Me Be Your Love od koho jiného než Provenzana a Promiselandu. Co lze dále pochválit je velice přitažlivá melodie. Ta sama o sobě zvedá úroveň písničky o několik stupínků nahoru! Přestože není doprovázena zpěvem, je natolik chytlavá, že jí téměř nelze odolat. Pokud se na Eurofolk podívám z druhé stránky, zjistím, že je na můj vkus je až únavně dlouhá, motivy se z širšího hlediska pravidelně opakují a zmíněné perfektní melodií je věnováno poměrně málo prostoru.
Celkově bych Italian Deejays – Eurofolk zařadil mezi relativně vydařené záležitosti italské produkce. Písnička se hrát určitě bude, ale pravděpodobně nikdy nebude šlágrem, který bychom si pamatovali i po několika letech.


DJ Radizz (http://djradizz.tk)

Recenze je určena pro server Italiandancefloor.net! Všechna práva jsou vyhrazena autorem!!!Ukázka ZDE


Autor: DJ Radizz | 23. 12. 2005 18.06 | 3855× | RSS: 6×

Diskuse:

Autoři webu nenesou ŽÁDNOU zodpovědnost za uvedené komentáře. Ty v žádném případě nevyjadřují stanovisko webu (výjimkou je komentář některého z adminů) a nejsou nijak selektovány (výjimku tvoří účelný spam, neslušné příspěvky, napadání a hloupé pořvávání, naprosté nesmysly nebo odkazy na warez).
  1. mario | 84.242.95.* - 24.12. 2005 v 00:39
    Pokud se nepletu, tak Italian Deejays je projekt Sygmy a Provenzana.

    odpověz
  2. DJ Radizz | 83.240.1.* - 25.12. 2005 v 13:02
    Díky za informaci. To jsem opravdu nevěděl!

    odpověz

Přidej komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2020. Design splácal Bulva v roce 2007 (to už je sice dávno, ale pořád to funguje!).
Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem. | TV programrychlost internetu

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény

TOPlist