Be Angel - Crystal Sea

   Ciao, po pár měsících „ticha“ v sekci recenze jsem zpět a to tentokrát s projektem Be Angel. Hned v úvodu musím přiznat, že jsem poslední dobou recenzím moc nedal. Poslední dva týdny už jsem si říkal, že bych měl nějakou další napsat. Nevěděl jsem ale na kterou písničku, protože mě v poslední době žádná z italských pecek nijak zvlášť nenadchla ani neurazila. Výrazná změna přišla až v momentě, kdy jsem poprvé zaslechl ukázku songu Crystal Sea, v ten moment jsem si pomyslel: „Hmm, tak už vím o čem budu psát.“
   Projekt Be Angel je pro mě po stránce předchozí tvorby záhadou. Nepamatuji se na žádnou předchozí písničku ani remix, který by byl vydán pod tímto titulem. Ani po úporném hledání na internetu jsem o Be Angel nic nenašel, což je pro mě velkým zklamáním. Jediné co mi trošku pomáhá alespoň něčím vyplnit tento odstavec je na Maxi-CD přidaný Promiseland remix. Tady je práce podstatně snazší, protože si bezesporu většina z vás pamatuje písničky jako Voulez Vous Danser, Memories nebo Batti Cuore, na jejichž tvorbě se Promiseland výrazně podílel. Pokud bych měl jmenovat celou tvorbu Promiselandu a to i „remixerskou“, zabral bych asi moc řádků a šidil bych tím písničku Crystal Sea.
   „Clap your hands,“ tak to je první, co se mi ozývá do sluchátek, když si pustím Be Angel. Samotný povel, abych použil horní končetiny k tleskání, ve mě vyvolává velice taneční atmosféru. Bude to asi tím, že si ho umím velice živě představit rozjetý na nějaké pořádně vyvedené akcičce, a umím si také představit, jak celý taneční parket tleská do rytmu, pořádně vydařené basové kombinace, která to zmíněné „clup your hands“ podkresluje. Hned druhým prvkem, který po této předehře následuje, je melodická nezpěvná část, která příjemnou melodií jen umocňuje taneční atmosféru. Po této, na zpěv oddechové části, přichází na scénu ženský hlas, který mě velice zklamal. Tato „předrefrénová“ část je podkreslena jen basovou kombinací bez předchozí melodie, což ve mně budí dojem - odfláknuto. To co ovšem přichází potom vyvažuje předchozí zklamání zlatem. Následující refrén patří mezi nejšpičkovější, nejperfektnější a nejpreciznější, co jsem kdy slyšel. K ženskému hlasu se tady přidává i hlas mužský, to vše podkreslené perfektními basy a skvělou melodií opravdu burcuje všechen taneční adrenalin a vhání ho do žil.
   Celkově hodnotím Be Angel – Crystal Sea, kladně a to i přes moje zklamání v jedné ze zpěvných částí. Trošku mě mrzí, že jsem nezjistil nic o předchozí činnosti Be Angel a neměl jsem tak možnost pozorovat zlepšení nebo zhoršení v jejich tvorbě. Každopádně celkově musím konstatovat, že Crystal Sea je opravdu povedený kousek a já pevně věřím, že se s Be Angel budeme na tanečním nebi s minimálně stejně kvalitní hudbou setkávat častěji.

DJ Radizz (http://www.djradizz.tk)

Recenze je určena pro server Italiandancefloor.net! Všechna práva jsou vyhrazena autorem!!!



Ukázka ZDE


Autor: DJ Radizz | 1. 9. 2005 2.00 | 3426× | RSS: 0×

Přidej komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2020. Design splácal Bulva v roce 2007 (to už je sice dávno, ale pořád to funguje!).
Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem. | TV programrychlost internetu

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény

TOPlist