Profily DJů – Glaukor

Glaukor

Překlad z Italodanceportal.com:

Andy Shehu aka Glaukor pochází z Albánie. Narodil se 15. září 1987. Zpočátku nebyl jeho zájem o hudbu jeho hlavní prioritou, od 8 let začal cvičit korejské bojové umění Taekwon-do. Zatímco byl sportovec, dozvěděl se o italodance a elektronické hudbě. Jméno „Glaukor“ pochází z názvu prvního albánského krále jménem „Glauk“, jeho sestra poté přidala „nebo“, a od té doby má přezdívku, kterou považoval ji za ideální pro umělecké jméno.

Kolem roku 1999–2000 poslouchal Eiffel 65 s jejich hitem „Blue“, a začala vášeň pro elektronické zvuky. Od té doby zájem Glaukora o italskou hudbu rostl čím dál víc. Vždy se snažil „studovat“ písně, jejich strukturu, melodie a zvuky, ale protože neměl žádné hudební znalosti, nikdy ho nenapadlo, že jednoho dne bude dělat vlastní hudbu. Po mnoho let byl jen velkým fanouškem Italodance.

V roce 2006 se přestěhoval do Říma, kde studoval na La Sapienza Unversity. V tomto období poznal program na CD s názvem Tencho E-Jay. Byl to velmi jednoduchý hudební program se samply a smyčkami. Glaukor ho začal používat několik měsíců a snažil se pochopit, jak proces výroby fungoval, ale s tímto programem to nestačilo.

Na konci roku 2007 přestoupil za studiem do Jižní Koreji. V roce 2009 se Glaukor náhodou dozvěděl o hudebním softwaru Fruity Loops. Po získání programu začal dělat jednoduché rytmy, aby více porozuměl produkci, ale to bylo jen na „zabití času“ s žádnými vážnými plány.

Na začátku roku 2010 se Glaukor setkal s italským producentem Domenicem Pepe aka DJ Doddo, a společně sdíleli vášeň pro italodance a elektronickou hudbu. Vzniklo několik remixů, které většinou zpracoval Glaukor s podpůrnými nápady DJ Dodda. Remixy jim pomohly poznat více DJů a producentů a profesionalizovat produkci. Glaukor také pracoval na svém prvním demu k písni s názvem „Nostalgia“, kterou zpívá DJ Doddo. Později se také setkají s DJem Raffym a vytvořili projekt ItaloProducerz.

V říjnu 2010 napsal Glaukor píseň „Lamutmire“. Glaukor se také na chvíli stal zpěvákem, když zpíval píseň v albánštině a italštině. „Lamtumire“ dominuje na první pozici dvou evropských italských hitparád, které je proslavily v italo komunitě. Poté Glaukor pokračuje v psaní a zpěvu různých písní, například „Happiness (S.O.S)“, a pro zábavu na vedlejší koleji také dělá neoficiální remixy.

Přestože Glaukor nemá žádné hudební zázemí, jeho vášeň pro italodance a elektronickou hudbu z něj dělá skladatele a producenta. Myslí si, že představivost je magickým klíčem transformace emocí pomocí elektronických zvuků a rytmů. Pro Glaukora je míchání různých žánrů nebo transformace jiného žánru hudby do elektroniky ta nejzábavnější věc. Miluje zvuk piana a hodně ho používá. Glaukor pracuje také na osobních projektech v různých žánrech hudby a má plány do budoucna šíření svých elektronických melodií po celém světě.Diskografie:

Glaukor  - Loco

Glaukor - Loco
Datum vydání: 2011-12-23
Loco (original mix) - (6:24) 142 
BPM
Loco (Dance Rocker remix) - (6:50) 142 
BPM
Loco (DJ Raffy Hanzup Mania mix) - (5:29) 142 
BPM
Loco (DJ Cillo remix) - (6:44) 140 
BPM
Loco (DJ Fatjon remix) - (5:06) 142 
BPM
Loco (Bietto remix) - (4:34) 150 
BPM

Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény