Novinky v profilech DJů a diskografiích

Novinky v profilech DJů a diskografiích

Možná jste si všimli, že posledních pár měsíců obsah na Italo.cz mírně stagnoval a přestaly se aktualizovat i nově vycházející songy. Důvod byl jednoduchý - do nynějška tu byly dvě databáze songů: jedna v profilech DJů, druhá v sekci Co vychází. Cílem bylo obě databáze sloučit a vytvořit z nich databázi interpretů a songů na bázi například webu Discogs.com. Samozřejmě by bylo možné web napojit na API Discogs.com (které může použít kdokoliv) a zobrazovat všechny informace přesně tak jako jsou tam, ale to mělo ten problém, že by nebylo jak rozeznat, zdali se jedná o interprety nebo songy alespoň nějakým způsobem odpovídající zaměření tohoto webu. A tak jsem se vydal cestou vlastní databáze songů s tím, že jsem tedy sloučil ty dvě současné do struktury podobné právě webu Discogs.com. Výsledek je pěkně vidět třeba v profilu Gabryho Ponteho - sami vidíte, že interpreti daných songů jsou zvýrazněni a po kliknutí se dostanete na jejich profil s jejich diskografií. Další propojení s ostatními sekcemi webu připravuji (různé odkazy na kompletní diskografie interpretů, pokud se o nich bude psát v nějakém článku apod.), chystá se i doplnění fotek k interpretům.

Na závěr bych ještě neměl zapomenout napsat, že se databáze nyní každý den automaticky aktualizuje o nově vycházející songy, a to podle webu Junodownload.com, kde robot sleduje tato vydavatelství: Time Italy, Do It Yourself, Dance and Love, ARC Records Austria, Logo Italy, Italo Rumble Digital a Planeta Mix Spain. Pokud víte o nějakém dalším, které vydává italodance a publikuje to na Junodownload.com budu rád, když mi dáte vědět třeba do komentářů, rád ho přidám taky.

A ještě něco: už pár let mám doménu discogs.cz, takže tu můžete použít, pokud chcete rovnou skočit na profily DJů.


Autor: Lukáš | 19. 5. 2011 22.24 | 1834× | RSS: 46×

Diskuse:

Autoři webu nenesou ŽÁDNOU zodpovědnost za uvedené komentáře. Ty v žádném případě nevyjadřují stanovisko webu (výjimkou je komentář některého z adminů) a nejsou nijak selektovány (výjimku tvoří účelný spam, neslušné příspěvky, napadání a hloupé pořvávání, naprosté nesmysly nebo odkazy na warez).
  1. MaxiMC |dancemag.cz - 22. 5. 2011 17.23
    Pěkné, pěkné..

    odpověz

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény