Rozhovor s Biettem

Rozhovor s Biettem

Celý rozhovor je k přečtení v angličtině na Italodanceportal.com. Zde je náš překlad:

Kdy a proč ses začal věnovat hudbě?
Hudbě se věnuji asi od 14 let. Pamatuji si, že když jsem byl mladší dítě (asi 9 let), zamiloval jsem se do úžasné hudební skupiny těch let. Jsem si jistý, že si pamatuješ "JSEM BARBIE GIRL... VE SVĚTĚ BARBIE ... JSEM V PLASTU... JE TO FANTASTICKÉ“. Ano, zamiloval jsem se do skupiny AQUA. To jsem ještě nevěděl, že tato hudba byla v typickém eurodance stylu. Takže možná bylo osudem se do italodance později zamilovat!
Nicméně po několika letech jsem se zamiloval do písně od 2 italských televizních moderátorů s názvem: "Bucatini Disco Dance". Byl to vtipný mix/mashup mnoha starých diskotékových písní, italských i mezinárodních, vše v parodické vizi. Byly tam například refrény "Daddy Cool", "Stayin' Alive" a další. Ta píseň se mi moc líbila a také jsem našel a koupil specializovanou kompilaci "BUCATINI DISCO DANCE COMPILATION". V této kompilaci byla první skladbou píseň Bucatini Disco Dance a všechny následující skladby byly jedny z největších tanečních hitů té doby. Například „Let's Talk About A Men“ od Preziosa a Marvina, "Lucky" od Eiffel 65, "Discotek People" od Molelly atd.
Moje italodance vášeň se tedy oficiálně zrodila. Hudbu italodance jsem začal poslouchat v rádiu díky známému italskému rádiu „Discoradio“, které se specializovalo pouze na taneční hudbu.
Ale postupem času jsem cítil potřebu vytvořit takovou hudbu sám. Vzpomínám si na jeden konkrétní okamžik - bylo léto a já byl na pláži. U moře - právě tam končil vodní aerobik. U reproduktorů jsem poslouchal "La Vie C'Est Fantastique" od S.M.S feat. Rehb. A když začala hlavní melodie syntezátoru, pamatuji si, že jsem si říkal: "jaký divný zvuk... to není klavír, kytara... nebo jiný normální nástroj... chci zjistit, jaký zvuk je to a vytvořit to!".
Život se stal jednodušším, když jsem objevil možnost dělat hudbu pomocí PC a softwaru. Začal jsem s Magix Music Maker a pak přešel na Fruity Loops (nyní známější jako FL Studio). Takže jsem objevil elektronické nástroje a že všechny ty podivné zvuky hrály virtuální syntezátory.
Postupem času jsem se díky silné a neustálé vášni naučil sám produkovat píseň a jsem za to vždy rád.

Kdo je tvůj oblíbený umělec?
To není lehká otázka, ehehehe, protože poslouchám hodně muziky. Můžu říct, že nemám žádné oblíbené interprety, ale některé umělce poslouchám víc než jiné. Možná však můžu někoho jmenovat každý žánr, který poslouchám:
absolutně Gabry Ponte, Gigi D'Agostino a Roberto Molinaro ve staré scéně italodance; Martin Garrix, Stadiumx, W&W, Dimitri Vegas, Nicky Romero, Matisse & Sadko (a další) na EDM scéně; Lana Del Rey, Ellie Goulding, Coldplay, Keane atd. v mezinárodní hudbě; Wasted Penguinz, Mandy, Headhunterz, Wildstylez atd. v hardstyle music; Francesca Michielin, Elisa, Mara Sattei, Tha Supreme, Sfera Ebbasta, Gionnyscandal, Blanco, Tananai, Priestess atd. na italské scéně (pop a rap/trap music).

Jaká je podle tebe budoucnost hudby italodance?
Vlastně nevím. Tato hudba byla moje první láska. Myslel jsem, že je to ten nejkompletnější styl, jaký jsem kdy poslouchal. Má zasněné melodie se silnými basy. Když to začalo zmizel z mainstreamové scény, byl jsem velmi smutný, ale postupem času jsem objevil mnoho dalších stylů, které jsem miloval.
Takže jsem pochopil něco důležitého: Hudba je hudba. Neexistuje žádný styl lepší než ostatní. Pokud milujete hudbu, můžete milovat mnoho různých písní ve velmi odlišných stylech. A co je nejdůležitější: Respektuješ toho, kdo má jiný hudební vkus! Mimochodem, myslím, že italodance už nikdy nebude stejný jako v prvních letech. Hudba, zejména taneční hudba, se neustále mění, neustále se vyvíjí. Takže italodance bude pravděpodobně existovat různými způsoby. Nedávno jsem poslouchal v rádiu novou EDM písničku. Šokovalo mě to. Měla velmi podobné zvuky staré dance music. Mluvím o "Miracle" od Calvina Harrise a Ellie Goulding. Stará hudba se může vždy vrátit!

Co rád děláš ve volném čase?
Poslouchám hlavně hudbu (to bylo jasné) a produkuji (zejména remixy/bootlegy). Taky chodím do fitka, ráda cvičím - což je zdravé. A taky rád chodím ven s dobrými kamarády.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? Styl, projekt atd.
Mým snem je stát se profesionálem ve výrobě mých oblíbených stylů. Vždy se snažím dělat perfektní písně ve vysoké kvalitě, zejména pokud jde o zvuky a mix/master dovednosti. K tomu v posledních několika letech vždy produkuji s použitím referenčních písní. Mohu tak svou tvorbu porovnávat s profesionálními skladbami a snažit se dosáhnout stejné kvality.
Cvičit, cvičit, cvičit - to je teď můj hlavní plán. A zdokonalovat svou produkci. Zaměřuji se především na 2 žánry: progressive house a hardstyle - to jsou styly, které v současnosti a mnoho let hodně poslouchám.
Omlouvám se tedy všem milovníkům italodance, ale rozhodl jsem se to na chvíli přestat vyrábět. Je to pro mě důležité, abych se teď mohl soustředit na to, co opravdu miluji, a trávit hodně času na nových věcech.

Jaké novinky nám můžeš prozradit o své budoucí produkci?
Nemám teď žádný definovaný projekt. Budu pokračovat ve vytváření remixů/bootlegů ve stylech, které miluji více (hlavně progressive house a hardstyle), a doufám, že v budoucnu budu mít pěkné nápady a dobrou inspiraci pro nové nevydané písně.
V každém případě vždy doufám, že každému, kdo poslouchá mou hudbu, dám hezké pocity.

Zdravím,
Bietto


Autor: Lukáš | 7. 5. 2023 7.33 | 161× | RSS: 3×

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény