Nová rasistická hudba: Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours

Nová rasistická hudba: Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours

Organizátoři světoznámého pivního festivalu Oktoberfest v Mnichově letos na podzim nedovolí, aby během něj zazněla skladba Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours. Jde o světový megahit z let 1999/2000. Zákaz je reakcí na sérii incidentů, kdy skupinky lidí v Německu do nové verze této popové melodie skandovaly krajně pravicová hesla. Na veřejných shromážděních byla hudba opakovaně přehlušena nacistickým heslem: „Německo pro Němce, cizinci pryč“.

„Chceme to zakázat a já to zakážu," uvedl v pondělí pro agenturu DPA šéf Oktoberfestu Clemens Baumgärtner. Nová verze je momentálně hitem v Německu. „Ve Wiesne není místo pro tyto pravicové bludy," dodal s odkazem na výstaviště Theresienweise, kde se Oktoberfest každoročně koná. Samotná píseň L'Amour Toujours přitom nemá žádný pravicově extremistický obsah, ale v Německu v posledních měsících nabrala "velmi jasné pravicově-extrémistické konotace", upozornil Baumgärtner. V Německu došlo v poslední době k několika incidentům, kdy se do rytmické skladby skandovaly rasistické slogany. Videa, která aktéři nebo svědci těchto "počinů" zaznamenali mobily, se šíří na sociálních sítích a vyvolaly v Německu velké pobouření.

V některých případech začala jednat i policie, a to na základě podezření z podněcování k nenávisti. Poslední incident tohoto druhu byl nedávno zaznamenán v baru na ostrově Sylt v Severním moři, který je oblíbenou dovolenkovou destinací solventních Němců. Očekává se, že bude vznešeno obvinění proti nejméně pěti lidem, kteří se zúčastnili Sylt party na terase Pony Clubu - v oblíbeném diskotékovém místě. Majitelé Pony Clubu řekli, že nevěděli nic o úpravě písně v jejich prostorách, dokud na ni nebyli upozorněni. Zvažují také, že viníky zažalují za poškození dobrého jména a ekonomického poškození. Uprostřed kontroverze hlavní sponzor řekl, že s nimi ukončí svůj vztah.

Gigi D’Agostino se distancoval od pokusu přetvořit svůj hit. Magazínu Der Spiegel řekl, že o krajně pravicové adaptaci nic neví, a trval na tom, že píseň je pouze o "úžasném, velkém a intenzivním pocitu, který spojuje lidi. Je to láska".

Rasistické texty se poprvé objevily už loni na podzim na videu ze shromáždění v německé spolkové zemi Mecklenburg-Vorpommern, na kterém byl mezi těmi, kdo je zpíval, i syn starosty. Bylo zahájeno policejní vyšetřování. V posledních dnech se objevily stovky dalších verzí rasistické písně z celého Německa, které byly nahrány na platformu sociálních médií TikTok. Mezi těmi, kdo odsoudili video, byla i Nancy Faeserová - ministryně vnitra, která novinám Funke Medien řekla: „Otázkou je, zda máme co dočinění s lidmi žijícími v paralelní společnosti, kteří jsou zanedbaní kvůli svému bohatství a pošlapávají hodnoty naší ústavy.

Videa jsou asi z 24. května 2024 (minulý pátek), kdy rozšířila a vyvolala vlnu pobouření a řadu soudních sporů. Zdroj videí.

Oficiální video:


Autor: Lukáš | 2. 6. 2024 9.22 | 318× | RSS: 3×

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény