Rok 2007

Rok 2007

Tak jaký vlastně byl ten rok 2007 v italské muzice? Pokračovala elektro a house expanse, jen několik málo interpretů se jí dokázalo ubránit.

Prezioso s Marvinem už nás asi taky budou zásobovat nekonečně ohraným bzučivým rytmem; kde je konec hitům jako Tell My Why nebo Back to Life… O Giorgovi Preziosovi a jeho spolupráci s projektem Libex snad ani není třeba se zmiňovat, tady je to doslova obrat o 360°. DJs From Mars, kteří měli v roce 2004 obrovské hity Non Dormo Piu a Open Sesame, už teď taky dělají jen nicneříkající tucání o ničem. Dokonale pokažený je i song Sole od Unconditionalu v Nari & Milani remixu — protože ten samotný vokál je dost chytlavý, dokázal bych si jej představit se stejně chytlavou melodií, avšak místo ní je tam jen jakési bzučení jak ze špatně namazaného mlýnku na maso. (Když do Italo Dance Chart stříhám písničky tak, aby se to vecpalo do jedné hodiny, tak je mi vždycky líto osekat nějaké části písniček, protože jsou dobré — v těchto případech ale problém nemám, aspoň bude pryč to bzučení.) Trochu mě překvapili Promiseland, když ještě na konci loňského roku dělali jeden taneční remix za druhým a letos nastoupili s úplně jiným stylem hudby, a to jak u All My People, tak i u To Be Free; i když jsou to kvalitní vály (a není to ani house, ani elektro), nic se nevyrovná třeba Let Me Be nebo Live Your Life.

Nakonec je ale třeba vyzvednout ty interprety, kteří se nesnaží být za každou cenu „in“ a kteří si zachovali svou hudební tvář. Takový Gigi D'Agostino, ten jde už dlouho vlastní cestou a evidentně se mu to oplácí, i když na druhou stranu jsem v českém rádiu už dlouho neslyšel žádnou jeho novinku (nepočítaje Italo Dance Night a Kissmánii). I Gabry Ponte uklidnil moje zděšení z konce roku 2006, kdy vyrukoval s „Elektro music is back“; naštěstí se opravdu jen jednalo o nějaký „test“. Když teď každý den odpoledne hraje v Gabry2o svoje nejnovější songy a remixy, je slyšet, že je zpátky v plné síle. A nakonec neztratili nic ze svého italodance rytmu ani Danijay, DJ Sanny J, DJ Lhasa, Luca Zeta, Sander nebo Floorfilla a pár dalších.

Doufejme, že se v tom následujícím roce situace tak trošku vrátí k „normálu“, a že budeme zas více slýchat italodance, než italo-elektrohouse.

Já dávám masovému rozšíření elektra ještě rok, maximálně dva.


Autor: Lukáš | 25. 12. 2007 15.00 | 3748× | RSS: 2×

Diskuse:

Autoři webu nenesou ŽÁDNOU zodpovědnost za uvedené komentáře. Ty v žádném případě nevyjadřují stanovisko webu (výjimkou je komentář některého z adminů) a nejsou nijak selektovány (výjimku tvoří účelný spam, neslušné příspěvky, napadání a hloupé pořvávání, naprosté nesmysly nebo odkazy na warez).
 1. pavel g. - 8. 1. 2008 15.21
  tjn.elektrohouse táhne na příč celou evropou snad si itálie uchová a bude pokračovat vtom co ji jde stejne nejlíp :D

  odpověz
 2. DJ Michael J. - 11. 1. 2008 14.30
  ty pozor....Gabry je v plné síle...aha...No ja si myslím že těmto panum stejně odzvonilo....Nejlepe se drží g. Prezioso ten aspon ačína spolupracovat s jmenama jako pryda,axwell atd...doufam že se gabry připojí a začne dělat pořadnou inteligentní hudbu....p.s.Pavlíku ty takovej technař....?to jsem nečekal....:-) jo doufam že se mi to tady propíše....:-)

  odpověz | Odpovědi: Lukáš [4],
 3. nkl90 - 11. 1. 2008 14.32
  LENTO VIOLENTO,gigi ví jak vyniknout z davu..

  odpověz
 4. Lukáš - 12. 1. 2008 0.04
  Odpověď pro DJ Michael J. [2]: „Nejlepe se drží g. Prezioso“
  Právě naopak.

  „doufam že se gabry připojí“
  To se doufám nestane.

  odpověz
 5. Hyny - 15. 1. 2008 14.13
  Elektro se šíří a s tim se smiřte hoši. Někteří interpreti jdou s dobrou jak je vidět. ;-) Gabry hraje taky elektro jestli jste si nevšimli, Gigi je nej to jako souhlasim, můj nejoblíbenější interpret. :o)

  odpověz
 6. DJ Michael J. - 16. 1. 2008 16.59
  Mám poslední desku od preziosa a nic lepšího z italske tanecní hudby jsem neslyšel....!!!!!Jo a jsem zvědavej jak dopadne dj Paki který asi zrovna hrat disco nebude....Nemužu se dočkat až to uslyším....

  odpověz

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény