Průzkum obchodů s CD/DVD v Č. Budějovicích

Dne 16.02.2006, skoro pět měsíců po Gigiho návštěvě, jsem měl namířeno do Č. Budějovic. Měl jsem jet autobusem, ale díky mému známému, který tam měl zrovna cestu, jsem se v Budějkách ocitl o dvě hodiny dříve. Jelikož jsem nevěděl co s časem, rozhodl jsem se projít všechny obchody s CD/DVD a zjistit, co si může normální návštěvník kamenného obchodu koupit za CD např. od Gigiho D’Agostina.
Chtěl jsem navštívit čtyři prodejny (o víc v ČB nevím, moc to tam neznám) a všude položit otázku: „Co máte od Gigiho D’Agostina?“
Zde je výsledek mého dvouhodinového průzkumu i s hodnocením (známky jako ve škole). :-D
Odpovědi:
1. Bontonland u obchodního domu Prior
„Jo, od Gigiho tu mám jeho úplnou novinku. Je to vážně novinka. Ještě jsem tu měl jedno starší, ale to už je pryč.“ – z této odpovědi jsem čekal kompilaci Disco Tanz, ale výsledek, dva roky staré album L’Amour Toujours :-D Jestli toto byla novinka, zajímalo by mě, co bylo to starší. ;-)
Hodnocení: 3 (sice nic moc, ale měl starou novinku :-D)

2. Prodejna CD/DVD přímo v obchodním domě Prior
Podle výrazu prodavačky, jsem hned usoudil, raději otázku nepokládat. Vydal jsem se tedy sám hledat nějaké Cdčko. Podle písmen by měly být Cdčka roztříděna podle abecedy, to jsem si aspoň myslel, ale po prohledání přihrátky s písmenem „G“, se tato myšlenka rozplynula. Našel jsme pouze nějaké starší album R. Williamse a pár dalších, která na „G“ rozhodně nezačínala. Po desetiminutovém procházení celého obchůdku, jsem nic od Gigiho nenašel a vydal se dál.
Hodnocení: 5 (ačkoliv to je malý obchůdek, Gigiho Cdček u nás vyšlo hodně, tak aspoň jedno tam být mohlo)

3. Prodejna CD/DVD na náměstí.
„Od koho?“ Zopakoval jsem konec otázky: „Gi-gi-ho D’A-gos-ti-na!!“ „Tak toho neznám. Od toho tu nic nemám. Ještě to asi nepřišlo.“ Mně tato odpověď dostačovala :-D, projel jsem ještě všechny regály, ale po Gigiho Cdčku vážně ani stopa. Pozdravil jsem a snažil se tiše zavřít dveře. Po chvilkovém váhání, zda má cenu jít přes 1 km do posední prodejny, jsem si řekl, že už to dokončím.
Hodnocení: 4 (v obchodě nic, ale prý přece to možná teprv přijde :-D)

4.Medialand v Globusu
Díky dřívějším dobrým zkušenostím s touto prodejnou, jsem se opět rozhodl otázku nepokládat, protože tady se roztřídění Cdček podle abecedy vážně dodržuje. Už z dálky na mě z poličky označené písmenem „G“ svítil obal od L’Amour Toujours 2. Ačkoliv jsem našel už jen Silence Underconstructon 1, prodavač sám přišel a nabídl mi, že pokud bych měl zájem tak by se možná dalo něco ještě objednat. Tím mě velice mile překvapil, protože asi jako jediný prodavač věděl, kdo a odkud Gigi je. Slušně jsem poděkoval, pozdravil a s úsměvem ukončil tento miniprůzkum.
Hodnocení: 1 (musel jsem dát jednotku, 2 CD + ochotný prodavač, který rád pomůže)

Závěr: Přecijen, pokud chcete objednávat originální muziku, nejen Gigiho, dejte přednost internetovým obchodům. Jak kvůli široké nabídce, tak kvůli několikrát lepší ceně (o té jsem se raději nezmiňoavl). A pokud jste z ČB, tak máte možnost si dojít pouze pro LT2 nebo Silence UC1.


Autor: Gigík | 17. 2. 2006 14.20 | 3444× | RSS: 8×

Diskuse:

Autoři webu nenesou ŽÁDNOU zodpovědnost za uvedené komentáře. Ty v žádném případě nevyjadřují stanovisko webu (výjimkou je komentář některého z adminů) a nejsou nijak selektovány (výjimku tvoří účelný spam, neslušné příspěvky, napadání a hloupé pořvávání, naprosté nesmysly nebo odkazy na warez).
  1. DJ Radizz - 23. 2. 2006 18.26
    Obsahově poměrně zajímavý článek!
    Je faktem, že taneční muziku na pultech většiny hudebních obchodů neuvidíme. Na druhou stranu neviděl bych to tak černě. Přece jen pár dobrých obchůdků je :) A právě proto, že je jich jenom pár, je dobré je nákup u nich podpořit!

    odpověz

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2023. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény