Gigi D’Agostino v českých Budějovicích

V sobotu dne 24.9.2005 se uskutečnil můj dlouho očekávaný sen, live vystoupení Gigiho D’Agostina.


Ačkoliv jsem velký fanda italské hudby, jsem jen sváteční návštěvník diskoték a klubů. Ale tuhle akci jsem si jako Gigiho fanda nemohl nechat ujít. Vždyť blíž už asi nikdy nevystoupí. Do čB to mám asi 50 km. To je kousíček. Vstupenky jsem si samozřejmě koupil hned první den předprodeje (jistota je jistota:)), a pak už jen odpočítával dny v kalendáři. Do č. Budějovic jsem se vydal už v pátek 23. září. Má přítelkyně je přímo z Budějovic, tak byl nocleh hned zajištěný (samozřejmě byla podmínka vzít jí sebou:)). Od pátku se mi čas začal zdát velmi pomalý.


V sobotu přesně v 19:00 jsme se společně vydali ke klubu PalmBeach, kde se celá akce konala. Něco málo před půl osmou jsme už byli před dveřmi. Ty byly samozřejmě zamknuté, protože vše mělo začít od 20:00. Po pár minutách sezení před klubem se začali sházet první návštěvníci. Z vedlejší hospůdky se linuly Gigiho songy, které někdo pouštěl v jukeboxu. Pár minut před osmou se ozvalo cvaknutí a dveře do klubu se otevřely. Zatím malá skupinka lidí se hned tlačila dovnitř. V klubu jsem byl poprvé, tak jsme si ho nejdříve pořádně prohlédli. Moc se nám líbil. Škoda, že se mi nepovedli žádné fotky.


Okolo deváté se nám dostala zpráva, že Gigi vystoupí až od čtvrt na jednu. To některé, včetně mě, zklamalo. čekal jsem, že Gigiho live setík začne tak okolo jedenácté. Nicméně, nezbývalo nic jiného než čekat. DJ pouštěl dobrou muziku, ale na to nejlepší očekávanou jsme si museli ještě pár hodin počkat. časem jsem poznal spoustu Gigiho fandů i spoustu kamarádů, se kterýma jsem se znal jen přes české Gigiho fórum. Je super vědět s kým si povídám. Všichni byli super pohodový lidi a díky nim čas začal utíkat rychleji.


Okolo jedenácté nám bylo oznámeno, že Gigi je už u Tábora. Což je kousek od čB. Atmosféra se hned o kousíček zlepšila. Klub se stále zaplňoval a já měl předtuchy, že to bude bomba! čtvrt na jednu už se nezadržitelně blížilo a všichni už byli moc natěšeni.


Pár minut po čtvrt na jednu se ztišila hudba a DJ oznámil, že Gigi je v klubu. Celý klub, včetně mě, začal jásat. Atmosféra nabírala na obrátkách. Už jsem věděl jistě, že za několik málo minut se mi splní sen. DJ přikládal do kotle a vyzval všechny, ke skandování: „Gi-Gi, Gi-Gi,Gi-Gi!!!“ Hleděl jsem stále před sebe k mixážnímu pultu. Okolo mě se už rozdávaly Gigiho letáky. Ale rázem jsem zaslechl, vzrůstající jásot, který se za mnou ozýval. Otočil jsem se a u vchodu stál samotný Gigi!!! Najednou jsem neslyšel vlastního slova. Všichni dávali hlasitě najevo, jak jsou šťastni, že můžou Gigiho vidět a hlavně slyšet jeden z jeho fantastických setů. Gigi prošel a zastavil se až u mixážního pultu.


Po několika vteřinách přípravy začal Gigi hrát připravený set. Od té doby jsem už měl ruce nahoře a snažil se s ostatními držet atmosféru. Myslím, že se nám to společně podařilo. Set byl úžasný. Ačkoliv bych si asi nevzpomněl na celý tracklist, je to nezapomenutelný zážitek. Po několika minutách Gigi začal rozhazovat ty svíticí trubičky. Jednu jsem zachytl i já. Následující hodina byla jedna z těch nejlepších v mým životě. I má přítelkyně, která moc na italo není, byla nakonec velmi šťastná, že tam mohla být. Po hodině na parketě, odešel Gigi za bar, kde rozdával autogramy. Rychle jsem se přesunul k baru a naštěstí se mi podařilo autogram získat. Nyní už visí na stěně:).


Po skončení celé akce, jsem se musel rozloučit se všemi novými kamarády, se kterýma jsme strávili krásný večer a odebral jsem se s přítelkyní opět domů. Bylo mi sice líto, že už je po všem, ale hřáli mě u srdce všechny ty krásné okamžiky a nové vzpomínky.


Vím, že jsem tu moc nerozebral atmosféru, která panovala při hodinovém setu, ale to je ten úsek, který se slovy vyjádřit nedá. Jestli se k nám Gigi ještě někdy dostane, a já doufám, že jo, tak všem, kteří doporučuji návštěvu jeho live vystoupení. Bude to určitě i pro vás nezapomenutelný zážitek.


Autor: Gigík | 7. 11. 2005 0.00 | 3609× | RSS: 0×

Diskuse:

Autoři webu nenesou ŽÁDNOU zodpovědnost za uvedené komentáře. Ty v žádném případě nevyjadřují stanovisko webu (výjimkou je komentář některého z adminů) a nejsou nijak selektovány (výjimku tvoří účelný spam, neslušné příspěvky, napadání a hloupé pořvávání, naprosté nesmysly nebo odkazy na warez).
 1. DJ Radizz - 11. 10. 2005 16.51
  Super, že víme jak to probíhalo i jinde než ve „štatlu“ a že články nejsou jenom v podání Lukáše a mojí maličkosti...
  Po slohové stránce, i přes svoje chabé žurnalistické zkušenosti, bych zkusil poradit nebát se příště použít ve větší míře souvětí.
  Ještě jednou díky za recenzi! Ciao

  odpověz
 2. Gigík - 11. 10. 2005 17.05
  for DJ Radizz: Nemáš vůbec zač děkovat. Já děkuju za radu a příště budu určitě souvětí více využívat. Jsem rád, že jsem se mohl alespoň částečně svěřit s mými pocity a dojmy. Ciao

  odpověz

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény