Aukro.cz: i tady můžete nakoupit italo

Aukro.cz

AuKční portál Aukro.cz patří mezi jedny z největších v České republice. A právě proto tady máte velkou možnost narazit na nějakou z Vašich oblíbených skladeb. Nechcete-li nakupovat nové nosiče třeba i za dvojnásobek ceny a spokojíte-li se zároveň s tím, že Vám nebudou k dispozici ty nejžhavější novinky (většinou rok a více staré nahrávky), pak je Aukro přesně pro Vás.


Prvním krůčkem, který musíte na Aukru udělat, je registrace. Všechny údaje doporučuji vyplnit pravdivě, neboť je pak budete aktivě používat. Zároveň, a to snad nemusím připomínat, je nezbytně nutné, abyste důkladně prostudovali pravidla portálu. Důvodem může být už jen to, že zde poskytujete své osobní údaje. Jedním z nejdůležitějších pravidel je Váš věk - každý registrovaný uživatel musí být starší 18. let. Nevím, z jakého důvodu, ale tuším, že zde je to dáno zákonem, mladší zaregistrovaní jej tedy tím pádem porušují (můžete mě opravit v diskuzi).


Po úspěšné registraci již můžete přihazovat v aukcích, ale pozor - jen v těch, ve kterých to zadavatel aukce sám povolí - stále jste totiž neověřeným uživatelem. Toto ověření probíhá na základě potvrzení aktivačním kódem, který Vám Aukro zašle na vyžádání na Vaši adresu uvedenou při registraci (oficiálně to trvá 14 dní, realitou jsou ale zhruba 4 týdny). Tento úkon není nutné provádět, avšak pokud budete chtít zakládat vlastní aukce, či, jak jsem už zmínil, přihazovat i v aukcích, které nejsou určeny pro neověřené uživatele, je vyžadován.


V této části článku nyní již předpokládejme, že máte všechny předchozí „formality“ za sebou a můžeme se směle pustit do hledání Vašeho oblíbeného interpreta a přihození v aukci. Je-li středem našeho zájmu Gigi D'Agostino, výsledky hledání nám naleznou hned několik jeho singlů.

Aukro.czNás teď bude zajímat "GiGi D'AGOSTINO - The Riddle CDM 199 ZYX HIT" s vyvolávací cenou 55 Kč.


Než k aukci přihodíte, pozorně si prohlédněte profil prodávajícího - kolik má kladných a kolik záporných či neutrálních hodnocení od kupujících. V tomto případě nalezneme 4600 pozitivních ku 8. negativním komentářům (vypadá to jen na pár blbců). Zdá se tedy, že při případné výhře aukce bude o námi zaslané peníze dobře postaráno a Gigi nám bez problému dojde až domů.
Aukro.cz


Nic Vám tedy nebrání do aukce přihodit!Aukro.cz Můžete zvolit buďto nejnižší možnou částku (55 Kč), nebo také přihodit nejvyšší možnou částkou, kterou jste ochotni za cd zaplatit. Jakou má druhá varianta výhodu? Nemusíte stále sledovat, že vás někdo přehodil. Jakmile se tak stane, systém automaticky přihodí za Vás a bude tak pokračovat do té doby, dokud nedovýší Vámi zvolenou maximální částku.


Je-li po skončení aukce výhra Vaše, přijde Vám upozornění na e-mail s údaji o prodejci - tomu zavolejte nebo napište na mail a domluvte se s ním na způsobu předání výhry. Já preferuji bankovní převod, či osobní předání.


Po Aukro.cz úspěšném, ale možná ve výjimečném případě taky neúspěšném zaplacení a předání „výhry“ byste měli kupujícímu napsat komentář. Logicky samozřejmě - proběhlo-li vše v pořádku, tak pozitivní, pokud máte z předání smíšené pocity, tak neutrální a v případě, že jste byli jen sprostě okradeni, tak negativní. Ke každé možnosti můžete přidat i svůj krátký text.


A to je celé. Pokud budete Vy chtít něco prodat, vše je naprosto stejné, jen se prohazují role prodejce a kupujícího.


Na závěr bych rád ještě letmo zmínil nabídku italských interpretů, na které můžete na Aukru narazit. Rozhodně neočekávejte relativně neznámého Provenzana, Promiseland, nebo Danijaye - na ty jsem tam prozatím vůbec nenarazil. Na druhou stranu fanoušci Gigiho si příjdou bezesporu na své, dle mých sledování se lidé zbavují nejvíce právě jeho. Dále často narazíte na Eiffel65, Maura Picotta, Preziosa, nebo Floorfillu. Vše většinou v ceně do sta korun českých. Nemůžu se taktéž nezmínit o, ač neitalských, klasikách 90. let, které opravdu stojí za koupi, jako Real McCoy, 2 Brothers on the 4th Floor a DJ Bobo.


Tak přeji bezproblémový nákup i prodej!Autor: Lukáš | 27. 8. 2006 13.00 | 3456× | RSS: 67×

Komentář Jméno:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět:
Zaškrkněte prosím tuto kolonku:
Napsal LJ v letech 2004–2024. Design splácal Bulva v roce 2007. Přebírání jakýchkoliv částí webu je podmíněno naším souhlasem.

RSS

DanceMAG.cz - To nejlepší z taneční scény